Valimizden Anneler Günü Mesajı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
06 Mayıs 2021 - Perşembe 18:59 Bu haber 4296 kez okundu
 
Valimizden Anneler Günü Mesajı
Gündem Haberi
Valimizden Anneler Günü Mesajı

Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak Anneler günü ve 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile nedeniyle bir mesaj yayımladı. 
Mesajında “ Anne, en yüce duygulara sahip, iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsalidir. Şefkat dolu yürekleriyle, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir toplum yapısının tesis edilmesinde de mihenk taşıdır. Toplumun temeli aile, ailenin temeli de annedir.  Hayata dair her şey anneden öğrenilir. Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde anneler büyük bir sorumluluk üstlenmiştir. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimize sevgi ve saygıda kusur etmemeliyiz. Onları mutlu etmek, yüzlerinden tebessümü eksik etmemek için, sadece ihtiyaç duydukları zaman değil, her an yanlarında olduğumuzu göstermeliyiz.Yemeyen yediren, giymeyen giydiren, koruyan, kollayan annelerimizden öğrendiğimiz sabrı ve fedakârlığı kendimize şiar edinerek, onlara karşı güler yüzlü ve hoşgörülü olmalıyız. Hepimizin annelerimize karşı büyük sorumlulukları var. Annelerin baş tacı yapıldığı toplum mutlu ve huzurludur. Bir anne her şart altında çocuğunu nasıl büyütüp geleceğe hazırlıyorsa, çocuk da hayatının ilerleyen safhalarında annesine olan görevlerini eksiksiz yerine getirmeli, onu asla ihmal etmemelidir. Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere, bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum.”. Dedi
10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak yayınladığı Engelliler haftası mesajında  şu görüşlerini paylaştı. İşte mesajı: “  Tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla, Birleşmiş Milletlere üye 156 ülke ile birlikte 10-16 Mayıs tarihlerini engelliler haftası olarak kutlamaktayız.  Engeli olan bireylerin yaşama sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürmeleri için, onların hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak, toplumsal sorumluluk almalarına destek olmak hepimizin ortak görevidir.  Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve bütün bireylerin ortak dayanışmasını gerektiren bir konudur. Sosyal Devlet olma anlamında dünyanın en önde gelen ülkelerinden olan Türkiye Cumhuriyeti, engellilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi; sosyal ve ekonomik olarak desteklenmesi konusunda örnek gösterilecek bir konuma ulaşmış, engelli vatandaşlarımıza sunulan eğitim, sağlık, ve rehabilitasyon hizmetlerinde bütün imkanlar seferber edilmiştir. 
  Engelli vatandaşlarımızın önlerindeki sosyal ve fiziki engeller kaldırıldığında, kendilerine güvenilip fırsat verildiğinde, sanattan spora, girişimcilikten üretime kadar her alanda gurur verici başarılara imza atarak, devletimizin ve milletimizin onlara olan desteğine fazlasıyla karşılık verdiklerini memnuniyetle müşahede etmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle İlimizde yaşayan engelli vatandaşlarımız olmak üzere, ülkemizdeki tüm engelli bireylerin Engelliler Haftasını en içten dileklerimle kutluyor, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesi temennisi ile engellilere ve ailelerine mutlu ve huzurlu güzel günler diliyorum.”. Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valimizden, Anneler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı