Türk Kızılay Derneğinden Yardım Eli
Haber
24 Haziran 2021 - Perşembe 20:32 Bu haber 7919 kez okundu
 
Türk Kızılay Derneğinden Yardım Eli
Gündem Haberi
Türk Kızılay Derneğinden Yardım Eli

Türkiye Kızılay Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 23.03. 2021 tarih ve 5109 sayılı olurları ile Düzce Lojistik Merkezinden Kızılay Balıkesir Sındırgı temsilciliğine ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilmek üzere 85 çift ayakkabı ,10 çift Çocuk  ayakkabısı,100 çorap,50 erkek çocuk gömleği,50 bayan pantolon,30 erkek çocuk  pantolonu ,kapari ve çok sayıda çeşitli malzeme ilçemiz Akpınar Yaşam merkezi çok amaçlı salonda sergilendi.10 gün boyunca ihtiyaç sabi olan her yaştan vatandaşa Türk Kızılay Sındırgı temsilcisi Talat Karakaya ve ekibi tarafından ulaştırıldı. Yapılan açıklamaya göre bu kapsamda 3000 kalem yardım malzemesi Türk Kızılay’ı Sındırgı Temsilciliğine ulaştırıldı. Yardım malzemesinden alan ihtiyaç sahibi vatandaşlar “Türk Kızılay Derneğine ve yetkililerine teşekkür ettiler.
18 Haziran 2021 saat 11:00  Cuma günü açılan Yardım sergisini Balıkesir’den ilçemize gelen protokol eşleri’ de  açılış törenine katıldılar.   Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak’ın saygıdeğer eşleri Sayın Fatma Nur Şıldak ve Balıkesir Protokolü ve kıymetli eşleri  , Sındırgı Kaymakamı Zafer Oktay, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve doğal şehrin kıymetli kalemi Mehtap Altan kitap tanıtımın akabinde  törene katıldılar.Törende Türk Kızılay Sındırgı temsilcisi Talat Karakaya bir konuşma yaptı. Konuşmasında açılışını yaptıkları sergi hakkında açıklamalarda bulundu. Türk Kızılay’ı olarak muhtaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olacağız. Türk Kızılay derneğine maddi ve manevi yardım elini uzatan bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Bu gün açılışını yaptığımız yardım sergisi 10 gün açık kalacak. Yaklaşık 3000 kalem ihtiyaç malzemelerini İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız .
”Hepiniz hoş geldiniz ”dedi.Türk Kızılay yardım sergisi açılışında ilçe Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’da bir konuşma yaparak, İlçemize gelen ve sergimizin açılışına katılan Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak’ın saygıdeğer eşleri Sayın Fatma Nur ve beraberindeki Protokol eşlerine hitaben  “İlçemize hoş geldiniz. Sındırgı ilçemiz bugün unutulmaz bir güne imza attı. İlçemiz ve çevresinin tanıtan, yaşanmış hikâyelerini kaleme alan Yazar Mehtap Altan 
 tarafından DOĞAL ŞEHİR SINDIRGI” kitabının basılması ve tanıtılması amacı ile düzenlenen tanıtım etkinliğinden sonra burada Türk Kızılay Derneği tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza uzanan yardım eli sergini açıyoruz. İlçemize hoş geldiniz. Kızılay derneğimizin temsilcisi Talat Karakaya ve arkadaşlarına huzurunuzda teşekkür ediyorum. Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. ”dedi.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergi gezildi. İncelemelerin ardından ihtiyaç sahiplerine dağıtımlar başladı. Serginin açılışının ardından Akpınar yaşam merkezinin giriş katındaki salon ve yapılan çalışmalar gezildi. Akabinde İlçe Belediye Başkanı Ekrem Yavaş hazırlanan tanıtım çekimlerini açıklama yaparak tanıtımları bizzat konuklara yaptı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Kızılay, Derneğinden, Yardım, Eli,
Yorumlar
Haber Yazılımı