Hacer GÖK DİYETTE BAŞARISIZLIĞIN 4 TEMEL NEDENİ
Yazı Detayı
13 Ocak 2022 - Perşembe 18:44 Bu yazı 227 kez okundu
 
DİYETTE BAŞARISIZLIĞIN 4 TEMEL NEDENİ
Hacer GÖK
hacer.celik243@gmail.com
 
 
DİYETTE BAŞARISIZLIĞIN 4 TEMEL NEDENİ
Birçok kişi hayatı boyunca en az 1 kez 1 kez kilo verme diyeti uygulamıştır. Bi hevesle başlanan bu süreç neden kısa sürüyor ve hedefe ulaşılamıyor?
Kendine uygun, sürdürülebilir bir beslenme programı uygulamıyorsunuz. Kendi yaşam tarzına, beslenme alışkanlıklarına uygun olmayan bir diyet listesi kişiyi zorlamakta ve devamlı olamamaktadır. Kişi diyeti çabuk bırakıyor ve böylece hedefe ulaşılamıyor.
Mükemmeliyetçilik Listelere mükemmel bir şekilde uyum sağlamayı düşünürken listeyi yapmaya odaklanamıyorsunuz. Motivasyonun eksik
Başlanılan akşam bırakılan diyetler motivasyon eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Kendi iç motivasyonu sağlamak için bir diyetisyen ile çalışmanı öneririm. Her gün tartılmakta motivasyon düşürücü sebeplerden. Tartıda yazan rakamlara odaklanmak, yanlış zamanlarda tartılmak ne yazık ki kilo vermeyi engelliyor.
Hızlı sonuç almaya odaklanmak
Absürt hedefler koymak kilo vermeyi hızlandırmaya çalışmak ne yazık ki kilo vermeyi engelliyor. Düşük kalorili zorlayıcı diyetler yapmak yine diyetten sıkılıp bırakmanıza sebep olmaktadır. ÖNERİM, enerjiniz tutan bir diyetisyen ile bu sürece başlamanız  ve devam etmenizdir.
Sağlıkla kalın 
 
Etiketler: DİYETTE, BAŞARISIZLIĞIN, 4, TEMEL, NEDENİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı