Sındırgı’da Bir Dernek daha kuruldu
Haber
16 Eylül 2021 - Perşembe 20:35 Bu haber 14324 kez okundu
 
Sındırgı’da Bir Dernek daha kuruldu
Gündem Haberi
 Sındırgı’da Bir Dernek daha kuruldu

“Doğal şehir Sındırgı Yerel Eylem Grubu Derneği”kuruldu

“Geçici Yönetim Kurulu çalışmalarına başladı.” Hayırlı Olsun.

IPARD II Programı “Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması-LEADER Yaklaşımı” tedbiri kapsamında Yerel Kalkınma Stratejilerinin (YKS) uygulanmasını amaçlayan Yerel Eylem Gruplarının (YEG) kapsamında ilçemizde “Doğal şehir Sındırgı Yerel Eylem Grubu Derneği” 16.07.2021 tarihinde kuruldu. Sındırgı YEG tüzüğü gereği 2 kamu kurum temsilcisi, 2 sivil toplum kuruluşu temsilcisi, 1 kadın temsilci, 1 ( 25) yaş altı temsilci, 1 sivil vatandaş olmak üzere 7 geçici yönetim kurulu üyeleri le ilçe merkezinde faaliyete geçti. İlçemizin tarım, turizm ve hayvancılık alanlarında proje yapılması IPARD kapsamında çıkılan çağrıların üreticimize ulaşması, verilen hibe desteklerinden azami faydalanmalarının sağlanması derneğin hedefleri arasındadır.
 ilçemizde kurulmuş 
olan SINDIRGIYEG tarafından yerel paydaşları 
bilgilendirmek ve harekete geçirmek amacıyla odak grup toplantıları düzenlendi.  İlçemiz gençleri, kadın grupları, kamu kuruluşları, dernekleri, kooperatifler, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve birlikler ile toplantılar yapılarak Sındırgı’yı olduğundan daha ileri bir konuma taşımak için fikir alışverişinde bulunulmuş, yapılacak faaliyetler konusunda planlamalar yapıldı.
Doğal şehir Sındırgı Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yaptığı açıklamada “  Yerelde üretilen ürünlerin, el sanatlarının, kadınların ürettikleri ürünlerin katma değere dönüştürülerek pazarlanması 
böylelikle ilçemizin tavandan tabana değil, tabandan tavana bir geliştirmek amacının olduğunu söyledi. Başkan Yavaş, tüm mahallelerimize giderek üreticinin her zaman yanında olduğumuzu, desteklerden faydalanma noktasında derneğin 7/24 çalışacağını, bu konuda projelerde işletmecilere danışmanlık konusunda yer alacağının altını çizdi. İlçemize ve çevremize hayırlara vesile olsun.
Kaynak: Editör:
Etiketler: , Sındırgı’da, Bir, Dernek, daha, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı