Zenit Madencilik A.Ş İlçemize Tam Donanımlı Ambulans Bağışladı
Haber
21 Ekim 2021 - Perşembe 19:18 Bu haber 16974 kez okundu
 
Zenit Madencilik A.Ş İlçemize Tam Donanımlı Ambulans Bağışladı
Gündem Haberi
Zenit Madencilik A.Ş  İlçemize Tam Donanımlı Ambulans Bağışladı

ZENİT MADENCİLİK A.Ş.TAM DONANIMLI YENİ BİR AMBULANS BAĞIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.
 
“Sındırgı 112 Acil Sağlık İstasyonu Yeni Ambulansla Daha Hızlı Hizmet Sunacak “
Sındırgı ilçesinde faaliyet gösteren Zenit Madencilik A. Şirketi Halkla İlişkiler Müdürü M. Coşkun Kuzum ilçedeki görevi sırasında kamu kurum ve kuruluşları, Sivil Toplum kuruluşları, halkla olan karşılıklı dayanışma dikkat çekmektedir. Bu kapsamda pandemi nedeniyle uzaktan eğitime destek için öğrencilere tablet bağışı, İlçede düzenlenen festival ve etkinlere maddi sponsorluk, Sındırgı Belediye Başkanlığı emrine 45 günlük iş makinesi ile akaryakıt ve personel dahi tahsisi ile ilçe genelindeki göletlerin bakım ve onarımlarının yapılması için destek,İbrahim Etem Akıcı ilk ve orta okulundaki özel eğitim sınıfının tefrişine destekleri, İlçedeki spor ve sporculara yapılan maddi ve manevi destekleri, ilçede 222 öğrencimize satranç takımı bağışı, İlçemizde 400 kişiye madende çalışma ,imkanı sağlayarak istihdama destekleri ‘nin yanında 20.Ekim 2021 Çarşamba günü tam donanımlı sıfır ambulans bağışı ile çeşitli destekleri devam ettirdi. İlçe esnafından yapılan çeşitli alış verişler ile de ekonomiye katkı sağlamaktadır. İlçemiz adına Zenit Madencilik A.Ş. ne ve Sayın  M. Coşkun Kuzum ’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde sağlık alanında vatandaşların hizmetine sunulması için araç ve teçhizatlar her geçen gün arttırılıyor. Devlet, Belediye ve kamu kurumlarının imkânlarının yanı sıra ilçedeki hayırseverler ve şirketler de farklı alanlarda katkı sunuyor. 
İlçede faaliyet gösteren ZENİT Madencilik A. Şirketi tarafından Sındırgı 112 acil servisine kazandırılan ambulans Sındırgı Devlet Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen mini törenle hizmete alındı. 112 acil hizmetinin daha hızlı yürütülmesi için tam teçhizatlı Ambulans Sındırgılı vatandaşlara sağlık alanında hizmet verecek.Sındırgı’da sağlık alanındaki yatırımlar kapsamında yeni devlet hastanesinin de yılbaşına kadar tamamlanıp hizmete alınması planlanıyor. Bunun yanı sıra Mandıra bölgesine kurulacak 2. Acil Sağlık istasyonu ile hizmet veren ambulans ve personel kapasitesi de arttırılacak. 2. Acil Sağlık İstasyonunun da en kısa sürede tamamlanarak hizmete alınması planlanıyor.  
Sağlık Alanında Sındırgı Büyümeye Devam Ediyor 
Sağlık alanında Sındırgı ilçesinde önemli bir gelişme yakaladıklarını belirten Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş” Sındırgı’da hayırlı bir işin başlangıcında bismillah dedik. Yeni ambulansımız 112 Acil Servisine kazandırılmış oldu. Daha önceki yıllarda da hayırsever vatandaşların katkılarıyla aldığımız daha önceki ambulansa yenisi hibe edildi., Burada altın madeni işleten Zenit Maden’i tarafından sağlandı. Sındırgı’da sağlık alanındaki gelişmeler devam ediyor. Yeni bir hastanemiz inşallah yılbaşı itibariyle devreye alınacak. 2 tane de 112 Acil servis ve burada yeni bir Sağlık Hizmetleri Birimi de kurulmuş olacak. Termalle turizmle gelişmeye gayret eden Sındırgı’da sağlığın tabi en başta olması gereken bir hadise. Bu konuda katkı sunan Zenit Maden’e ve ilgili kuruluşlara sonsuz teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlar getirmesini, sağlıklı bir nesil olsun ve sağlıklı insanlar olsun temennisinde bulunuyorum. Rabbim herkese afiyet ve şifa versin inşallah.” dedi. 
Faaliyette Olduğumuz Bölgeye Her Alanda Katkı Sunuyoruz 
İlçeye böyle bir hizmeti kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve kriterlerinin çalıştıkları bölgeye her alanda katkı sağlamak olduğunu belirten ZENİT Madencilik Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Coşkun Kuzum “Burada bizim firmamızın kriterleri açısından eğitim ve sağlık çok ön plana çıkıyor. Bazı desteklerimiz oldu. İlçede ki ilgili hem halk hem yöneticiler kamu yöneticileri bunları biliyorlar. Biz bunları görevimiz olarak görüyoruz. Çok reklam yapmamaya gayret ediyoruz. Ama onlar tabi sağ olsunlar bazı böyle minik merasimlerle bizi onurlandırma yoluna gidiyorlar. Bizim içinde güzel bir moral oluyor zor işlerimizi daha kolaylamış oluyor. Burada bu çok iyi oldu. Yani bu bariz bir ihtiyaçtı. Biliyoruz biz de buralıyız çünkü burada yaşıyoruz. Bu tam donanımlı ful 112 standartlarında bir ambulans bağışlamış olduk. Herhâlde bunun arkasından da Sağlık istasyonu açılacakmış. Sağlık Müdürümüz de o müjdeyi verdi. Sındırgı için çok iyi bir yatırım ve destek oldu. Çok memnunuz yani bunu yapmaktan, patronlarımız da aynı fikirde. Çok beğenerek bayılarak yaptığımız destek oldu. İnşallah devam edeceğiz tabi toplumun genelini ilgilendiren desteklere. Ve böylece işimizi insana, çevreye saygılı toplumsal destekleri ihmal etmeden, güzel bir şekilde kendimize yakışır şekilde devam etmeye gayret edeceğiz. Allah yardımcımız olsun. ”dedi. Firmanın her alanda ilçeye ve etkinliklere sunduğu katkılarından dolayı teşekkür edenİlçe Kaymakamı Zafer Oktay ”Bugün Zenit Madencilik tarafından ilçe hastanemize bağışlanan tam teşekküllü ambulansın kampanyasında buluştuk. Firma temsilcilerimizle beraber il sağlık müdürümüz, belediye başkanımızla birlikte. Özellikle kendilerine Tüm yaptığımız etkinliklerde sosyal etkinliklerde özellikle desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bugün de 112 olarak önemli bir ihtiyacı karşılamış oldular. İnşallah iyi hizmetlerde kullanılır. Birçok alanda da yaptığı desteklerden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum. “ dedi.Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin ise “Bugün 112 filomuza 1 ambulans daha kazandırmış bulunmaktayız. Yaklaşık bu yıl içerisinde 22 ambulansımız ilimize teslim edilmiş. Bu ambulansla birlikte 23 ambulansımıza bugün bize kazandırılmış oldu. Bu arada bağışçı firmamıza teşekkür eder, saygılar sunarım.” Dedi.  Sağlık noktasında Sındırgı’da büyük bir ihtiyacın kısa sürede çözüme kavuşacağını belirten Sındırgı Devlet Hastanesi İdari Mali İşler Müdürü Necmi Nazif Özal “1 buçuk yıldır burada görev yapmaktayım. Ambulansın Sındırgı halkına hizmet vereceği için çok mutluyuz. Yeni hastanemizde bu çerçevede kısa süre içinde hizmete başlayacak. Sağlık noktasında, sağlık hizmetleri noktasında Sındırgı halkının büyük bir ihtiyacı büyük oranda çözülecek, çözülmüş olacak. “ dedi.
(SINDIRGI HABER)
Kaynak: Editör:
Etiketler: Zenit, Madencilik, A.Ş, , İlçemize, Tam, Donanımlı, Ambulans, Bağışladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı