İlçemizde İlköğretim Haftası Kutlandı
Haber
16 Eylül 2021 - Perşembe 20:33 Bu haber 14763 kez okundu
 
İlçemizde İlköğretim Haftası Kutlandı
Gündem Haberi
İlçemizde İlköğretim Haftası Kutlandı

Eğitimciler ve Öğrenciler Uzun Aradan sonra Hasret giderdi 
 
İlköğretim Haftamız Kutlu Olsun
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada; İki yıldır hasret kaldığımız okullarımıza ve öğrencilerimize; maske, mesafe ve hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalarak kavuştuğumuz yeni eğitim-öğretim yılının ikinci haftasında gerçekleştirdiğimiz İlköğretim Haftası’nda coşkumuzu paylaştık.
İlçemiz Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve tüm okulların temsili olarak katıldığı Çelenk Sunma töreni ile Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere tüm eğitim şehitlerimizi yad edip birbirimizle ilk selamlaşmamızı gerçekleştirdik denildi.
Kocakonak İlkokulunda yapılan kutlama törenleri oldukça coşkulu geçti. Öğrencilerimizin 
şiir, özlü sözler ve halk oyunları sunumlarının yanı sıra Sındırgı Belediyesi-’nin, Türk Kızılayı Sındırgı Şubesi’nin ve hayırsever Suat Sarıgöz’ün ikramları ve çocuk oyunları yarışmaları da kutlamalara renk kattı. Tören boyunca Sayın Kaymakamımız Zafer Oktay, Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muzaffer Çakır’ın konuşmalarında sosyalleşme ve öğretim kadar önemli olan eğitim vurgusu yapıldı.Tören sonunda, Kocakonak İlkokulu ek binasının kurdele kesimi ve açılışı, tüm öğrencilerle birlikte yapıldı. Yapımında emekleri geçen Kocakonak İlkokulu Müdürü Sebahattin Altıntaş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve hayırsever Suat Sarıgöz’e; günün anlam ve önemine binaen birer hatıra hediye edildi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçemizde, İlköğretim, Haftası, Kutlandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı