Gönen’de Üretiliyor Sındırgı’da Kurutuluyor
Haber
26 Ocak 2023 - Perşembe 20:41 Bu haber 18745 kez okundu
 
Gönen’de Üretiliyor Sındırgı’da Kurutuluyor
Gündem Haberi
Gönen’de Üretiliyor Sındırgı’da Kurutuluyor

Gönen’de üretilen Muz Sındırgı Balkuru Kurutma Tesislerinde Kurutuluyor…
Jeotermal kaynaklardan faydalanılarak üretilen Gönen Muzu Yine Jeootermal kaynaklar ile kurutulmuş olarak  raflarda yerini almak üzere gün sayıyor.
Jeotermal seralarla birlikte tarımsal üretimin yeni merkezi olma yolunda büyük yatırımların yapıldığı Gönen’de 400 dekar alanda üretilen ilk muzlar Sındırgı Belediye Başkanlığı’nın kurmuş olduğu Balkuru Meyve Sebze Kurutma Tesisinde kurutuluyor.
İl Müdürü Erkan Alkan’ın yanı sıra Sındırgı Belediye Başkan Yardımcısı Çağrı Çağatay Çavdar, Sındırgı İlçe Müdürü Kemal Hatırnaz ve diğer yetkililerin katıldığı ziyarette Gönen’den gelen ilk muzlar kurutma cihazlarına koyuldu.
Tarımsal üretimin her alt sektöründe elde edilen gıdaların işlenerek ve paketlenerek markalaşma yoluna gidilmesinin bölge ekonomisine artı katma değer sağlayacağını ifade eden İl Müdürü Alkan, tarımsal üretime verdiği desteklerden dolayı Sındırgı Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yavaş ve ekibine teşekkür etti.Kuru meyve uzun ömürlü olması, taşınabilir ve saklanabilir olması nedeniyle taze meyveye göre daha avantajlıdır. Potasyum, magnezyum ve çinko minerallerinden zengindir. Antioksidan içeriği yüksektir. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gönen’de, Üretiliyor, Sındırgı’da, Kurutuluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı