Vali Şıldak Altıeylül İlçesinde Muhtarları Dinledi
Haber
26 Ocak 2023 - Perşembe 20:44 Bu haber 17653 kez okundu
 
Vali Şıldak Altıeylül İlçesinde Muhtarları Dinledi
Gündem Haberi
Vali Şıldak Altıeylül İlçesinde Muhtarları Dinledi

Vali Hasan Şıldak kurum müdürleri ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirilen İlçe Değerlendirme Toplantıları kapsamında ilçelerde yürütülen çalışmaları değerlendirmeye devam ediyor. 
Yaklaşık her ay bir ilçede çalışmaların ele alındığı toplantıların 15’ncisini Altıeylül İlçesinde gerçekleştiren Şıldak, yürütülen çalışmaları yerinde görmeye, varsa sorunları alanda tespit ederek çözüme ulaştırmaya özen gösteriyor. 
Sultan Abdülhamit Han Gelişim Merkezinde yapılan toplantıda Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ve Belediye Başkanı Hasan Avcı’dan İlçeyle ilgili genel bilgileri alan Vali Şıldak daha sonra talep ve ihtiyaçlarını aktarmaları için muhtarlara söz verdi. Sorunların sonuca ulaşması için taleplerin 
ilgili kurumun
 temsilcisine bizzat iletildiği interaktif katılım sağlanan toplantıda; eğitim, sağlık, spor, tarım, hayvancılık, asayiş ve huzurun temini, kültür, çevre ve sulama gibi birçok konu görüşüldü. Karşılıklı görüşmelerin yapıldığı değerlendirme toplantılarıyla işbirliği ve koordinasyonun güçlendiğini ifade eden Şıldak muhtarlara kapılarının her zaman açık olduğunu söylemesinin yanı sıra her hafta salı gününü muhtarlara ayırdığını hatırlattı. 
Vatandaşın sözcüsü olan muhtarların taleplerini dinleyen Vali Şıldak, ilgili kurumlar tarafından sorunların çözüme ulaşması yönünde çalışmaların yapılacağını dile getirdi. Şıldak toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede, “Altıeylül; İlimizin tam merkezinde parlayan bir yıldız olarak sürekli gelişen ve gücüne güç katan, tarım ve hayvancılık potansiyelini yeni projelerle, yenilikçi girişimlerle zenginleştiren, çalışkan ve üretken insanlarımızın olduğu bir ilçemiz. Bizim de devlet kurumları olarak onların hızına yetişmemiz gerekiyor. Özellikle tarım ve hayvancılık alanında çok güzel projeler bekliyor. Yeni fikirler, yeni üretim modelleri, daha modern çalışmalarla yeni açılımlar geliştirmeyi ve derinliği arttırmayı planlıyoruz. Bu konuda büyük bir enerji ve istek olduğunu hissediyoruz. Organize Sanayi Bölgesi'nin Altıeylül İlçesinde olması da değer katıyor. İlçemizdeki yatırımların en başında OSB’deki gelişmeler yer alıyor. Fevkalade iyi ilerleyen, genişleyen, güçlenen, en önemlisi de düzenli ve sistemli bir büyüme gösteren OSB’de faaliyet gösterecek 20'ye yakın yeni fabrikada ciddi bir istihdam sağlanacak.” diye konuştu. 
Heyecanlandıran Yatırım Müjdeleri
Altıeylül’de yapımına başlanan İl Halk Kütüphanesi’nin en kısa zamanda tamamlanmış olacağını sözlerine ekleyen Şıldak, yapılması planlanan Hükümet Konağının yatırım programında olduğu müjdesini verdi. İlçedeki yatırımlarla ilgili bilgi vermeye devam eden Vali Şıldak, Belediye Hizmet Binası yapılması konusunda girişimler olduğunu ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüğü için de görüşmelerin devam ettiğini ifade etti. Vali Şıldak, İl Jandarma Komutanlığı için 70 dönümlük yeni bir alan tahsis edildiği ve yatırım programına alındığını da kaydetti. 
Çevre konusundaki duyarlılığı çok daha yükseltmiş durumda olduklarını vurgulayan Şıldak, “Derelerde, akarsulardaki kirlilik sanayi kuruluşları veya hayvansal atıklardan kaynaklı olabilir. Tüm bunlara tahammülümüz yok ve en hızlı şekilde müdahale ediyoruz. Tabi ki bu sorunun kökten çözülmesin peşindeyiz. Muhakkak surette cezasız kalmamasını istiyoruz. İlimizde de çok sayıda işletme cezalandırıldı. Özellikle Marmara'da yaşadığımız müsilaj sorunu devamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın refleksi çok gelişti. Bizler de Valilik ve İl Müdürlüğümüz olarak bu konunun üzerine gidiyoruz. Sizler yeter ki zamanında bilgi aktarın, ihbarlarınızı ve şikayetlerinizi ulaştırın.” şeklinde konuştu.  
Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Şıldak, Altıeylül, İlçesinde, Muhtarları, Dinledi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Şıldak Altıeylül İlçesinde Muhtarları Dinledi
Vali Şıldak Altıeylül İlçesinde Muhtarları Dinledi
Yorumlar
Haber Yazılımı