Bugün - 25 Ocak 2020 Cumartesi
Balıkesir 13°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
BİK Resmi İlan
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

Sındırgı’nın Çocukları Marifet Okulunda Buluşacak

MARİFET OKULU NEDİR ? Marifet Okulu, ortaokul ve lise düzeyindeki gençlere yönelik yapılan eğitim çalışmalarının ortak adıdır.

Gündem Haberi - 23 Ocak 2019 Çarşamba - 18:13
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

MARİFET OKULU NEDİR ? Marifet Okulu, ortaokul ve lise düzeyindeki gençlere yönelik yapılan eğitim çalışmalarının ortak adıdır.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde 1992 yılından bu yana faaliyet gösteren İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı Şubesi ilçeye bir yenilik kazandırdı. Marifet Okulu Sındırgı şubesi İlim Yayma Cemiyeti Genel başkanı Yusuf Tülün’ün katılımı ile geçtiğimiz gün açıldı.Emin- Emine Kahya çifti hayrına kızı tarafından İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı şubesine bağışlanan, geçtiğimiz yıllara kadar yurt olarak kullanılan bina hayırsever vatandaşların desteği ile yenilenerek İlim Yayma Eğitim Merkezi ne ( Marifet Okulu ) çevrildi.Sındırgı Yağcıbedir Mehteran takımı açılışı öncesinde davetlilere muhteşem bir gösteri sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kur’an-ı kerim okunarak protokol konuşmaları gerçekleştirildi.Sındırgı İlim Yayma Cemiyeti başkanı Salih Durak “ Bizlere Rabbim nasip etti öğrencilik yıllarımda buradaki şube binasında çok çaycılık yaptım. Şimdi de burada gençlerimize, çocuklarımıza geleceğimize yönelik bir hizmet etme imkanı verdi Rabbimhamd olsun. Geçtiğimiz yıllara kadar yurt binası olarak hizmet veren binamızda yaptığımız değişikler doğrultusunda genel merkezimizin başlattığı Marifet Okulu projesine çevirdik. Hayırsever esnaflarımızın, vatandaşlarımızın katkılarıyla binamızdaki değişimi tamamladık. Yeni bir sürece giriyoruz. Çocuklarımızın değerlerine bağlı, manevi anlamda gelişmesine katkı sağlayacak önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Velilerimizi de davet ettik binamızı geziler projemizi incelediler onlarında hoşuna gitti. İnşallah hep birlikte gayret edeceğiz.” Şeklinde konuştu.
Değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek, medeniyetimizin gelişmesine katı sunacak…
İlim Yayma Cemiyeti genel başkanı Yusuf Tülün “ 1951 yılında 68 baba yiğitin bir araya gelerek, kendilerinden, çocuklarından, zamanlarından, dünyalarından, her türlü hazlarından ayırarak çalışmalarıyla kurdukları bir hayır kurumudur İlim Yayma Cemiyeti. Ümmetin ihtiyaç duyduğu inanmış bir nesli yetiştirmek için kurulmuştur. Bizler de memleketimizin her köşesinde medeniyetimizin gelişmesine katkı sunacak nesillerin yetişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle ortaokul ve lise dengi öğrencilerimizin değerlerine bağlı olarak yetişmesi adına eğitim çalışmalarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda da Marifet Okulu projemizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Unutmayalım bizi biz yapan değerleri her daim yavrularımıza aktarma gayreti içerisinde olalım. Değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek ülkemizin, medeniyetimizin gelişmesine en büyük katkıyı sunacaktır. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Çocuklarınızı bizlere emanet etmekten korkmayın. Burada çocuklarımız teknolojiyi de öğrenecekler, okullarındaki derslerine takviye derslerde alarak daha rahat edecek kendilerini geliştirecekler. Bayrağı daha yukarı kaldıracakları, devleti temsil edecek makamlara ulaşacaklar. Başarı hikâyelerinin kahramanları olacaklar. Bu güzel günde Sındırgı’da olmaktan dolayı mutluluğumu sizlerle paylaşıyorum. Destek veren herkese teşekkür ediyorum.” Sözleri ile düşüncelerini dile getirdi.
Başkan Yavaş “Bina yapmak dünyanın en kolay işi. Ama insanın binasını yapmak dünyanın en zor işi.”
İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı şubesi kurucusu olan ve değerlerine bağlı gençler yetiştirmek adına çalışmalarını yürüten Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Bugün neye koşuyoruz. Marifete koşuyoruz aslında. Gönüllüğe koşuyoruz, samimiyete koşuyoruz, çünkü ülkemizin şu an en çok ihtiyacı olan alanlar yapılacaksa bir işin gönülden yapılacağı bir ortama gitmesi. Yapılan o işte de samimiyet olması, Rıza-i İlahiyi gözeterek bir şeyler yapabilme arzusu olmasıdır. Çocuklarımızı artık laptoplarla, cep telefonlarıyla büyüyen bir dönemde yaşıyor. Ayakkabı bağcığını dahi annesi bağlıyor hala çocukların. Herşeyi hazır marketlerden tükettiğimiz bir yüzyıla doğru gidiyoruz. Artık üretmeyen hazıra alışan, değerlerimizi unutan bir topluma doğru gidiyoruz. Dün olmayan imkânlar bugün var aslında. Bina yapmak dünyanın en kolay işi. Ama insanın binasını yapmak dünyanın en zor işi. Bu projede çocuklarımızı üretebilecek konuma getirmek, değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmek adına önemli. Oturmak, nimetlerden faydalanmayarak, üretmeden tembellik yapmak asla bir Müslümana yakışmaz. Onun için hepimiz bu işlerde bir nefer olmaya ben de varım demeye, yaptığımız becerdiğimiz ne varsa, maddi ve ya manevi katkı sunmaya hazır olmak durumundayız. Bu işleri yapmak hakikaten zor, öne geçmek dünyanın en zor işi. Bugün belediye başkanıyız, yarın ne olacağız bilinmez. Ama bizler bu işlerin içinde var olmaya devam edeceğiz. Geleceğimizin yetişmesinde, medeniyetimizin yükselmesinde ne katkı sunabilirsek kardır. Emeği geçenleri kutluyorum. “ dedi.
İlim Yayma Cemiyeti genel başkanı Yusuf Tülün, başkan yardımcıları, Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti İlçe başkanı M. Cemil Atla, MHP ilçe başkanı İsmail Tavşanoğlu, Balıkesir ve Sındırgı STK başkanları, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen tören sonunda açılış kurdelesi protokol ve çocuklar tarafından kesildi.
MARİFET OKULU NEDİR ?
Marifet Okulu, ortaokul ve lise düzeyindeki gençlere yönelik yapılan eğitim çalışmalarının ortak adıdır. Ortaokul çalışması; 11-14 yaş arasındaki gençlere yönelik 9 -12 kişilik gruplar halinde uygun görülen mekânlarda iki yıl olarak devam eden, aşamalı bir eğitim programıdır. Lise çalışması; 14-18 yaş arasındaki gençlere yönelik 9 -12 kişilik gruplar halinde, rehberler eşliğinde sürdürülen ve iki yıl devam eden eğitim programıdır. Bu program ile gençlerimizin şahsiyet gelişimini desteklemek, kişisel sosyal ve manevi gelişimlerine destek olmak amaçlanmaktadır. Program gençlerin yaparak, yaşayarak ve keyifli bir şekilde öğrenmesini esas almaktadır.
AMAÇLAR
● Gençlerin ahlaki, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak,
● Gençlere ailelerin de desteklediği bir arkadaş çevresi oluşturarak onlarla birlikte eğitim imkânı sağlamak,
● Gençlere ahlak ve ilmihal alanlarında temel dinî bilgileri hatırlatmak,
● Gençlerin önce kendi aralarında, sonra da diğer grup öğrencileriyle bir araya gelmelerini, birlikte hareket edebilmelerini sağlamak ve böylece aralarında birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını tesis etmek,
● Kişinin, görev alan, aldığı görevi yerine getiren, sorumluluk sahibi bir birey olmasını sağlamak,
● Kişiye duygu ve düşüncelerini ifade edebilme kabiliyeti kazandırmak,
● Eğitimciler vasıtasıyla çocuklara güzel örnekler sunmak,
● Gençlerin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olacak imkân ve etkinlikler sunmak.

 
Anahtar Kelimeler:SINDIRGI, haber, ,
Kaynak / EditörSH - A. Hakan AtilaOkunma Sayısı: 5237
 
Diğer Gündem Haberleri
700 Sıcak Su Mağduru için Çalışmalar Başladı
Akhisar’da Meydana Gelen Depremlerde Panik Yaşandı
Sındırgı Kent Konseyi Yürütme Kurulu İkinci Toplantısını Yaptı

Sındırgı Kent Konseyi Yürütme Kurulu İkinci Toplantısını Yaptı
Sındırgı’nın Çocukları Marifet Okulunda Buluşacak
SINDIRGI’DAN GİDEN YARDIMLAR İDLİBE ULAŞTI.
Şerif Paşa’dan Yükselen Sanat Eserleri Kapışılıyor
İnternet Gazetecileri Federasyonu Kuruldu
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

700 Sıcak Su Mağduru için Çalışmalar Başladı
SINDIRGI CADDE VE SOKAKLARI DAHA TEMİZ OLUYOR.
İsmail Ok Sındırgı’yı Ziyaret etti
MHP Balıkesir İl Başkanı DERELİ’den Ekrem YAVAŞ’a Destek
Akhisar’da Meydana Gelen Depremlerde Panik Yaşandı
Sındırgı Kent Konseyi Yürütme Kurulu İkinci Toplantısını Yaptı
Sındırgı’nın Çocukları Marifet Okulunda Buluşacak
SINDIRGI’DAN GİDEN YARDIMLAR İDLİBE ULAŞTI.
BASIN İLAN KURUMU- Resmi İlanlar

E-Gazete ( SINDIRGI HABER )
Yazarlar
İhsan Durak
ÇİZGİ, SEZGİ VE ÖTESİ
ÇİZGİ, SEZGİ VE ÖTESİ Günlük...
Çetin Korkmaz
OKUMAYIN ÇEVİRİN SAYFAYI
Pazar ve seyyar satıcılardan sonra günü...
Ulusal Gazeteler
Hava Durumu ( Balıkesir )
Bugün
-6°°C - 13°°C
Pazar
-3°°C - 14°°C
Pazartesi
4°°C - 14°°C
Salı
4°°C - 15°°C
Namaz Vakitleri ( Balıkesir )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:4908:1613:2616:0218:2619:47

25 Ocak 2020 Cumartesi
Röportajlar
700 Sıcak Su Mağduru için Çalışmalar Başladı
700 SICAK SU MAĞDURUNA MÜJDE.Sındırgı ilçesinde Jeotermal sıcak sudan yararlanmak ve ısınma ihtiyaçlarını gidermek için 2015 yılında a...
»
Tarihte Bugün
1364 - Sırpsındığı Zaferi
2006 - Şiddetli soğuklar
2006 - Dünya Cüzzam Günü - Cüzzam Haftası (25-31 Ocak)
1363 -  Sırp Sındığı Zaferi.
1971 -  İdi Amin'in Uganda'da Darbeyle İktidara Gelişi.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.
(Hz. Muhammed)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Atiker Konyaspor349178044
Sivasspor181242040
Bursaspor3471611037
İstanbul Başakşehi181062036
BB Erzurumspor3481115035
Trabzonspor181053035
Fenerbahçe181044034
Alanyaspor18954032
Beşiktaş18936030
Galatasaray18864030
Akhisarspor346919027
Göztepe18756026
Gaziantep FK18666024
Yeni Malatyaspor18666024
Çaykur Rizespor18729023
Denizlispor18648022
Gençlerbirliği18468018
Konyaspor18468018
Arşiv Arama
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  Çok Güzel151 Kişi (% 74 )
  İdare Eder27 Kişi (% 13 )
  Biraz Kötü24 Kişi (% 11 )

Toplam 202 Kişi

Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
BİK Resmi İlan
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(16 Online) 0,03ms